יום רביעי, 29 בפברואר 2012

הפינה של מנחם / הדרת נשים וריינא בתיה


יום שני, 27 בפברואר 2012

* / יואב שפיז


בס"ד
הגעתי לכדי סיפוק-
הזזתי את אצבעות רגלי
והצלחתי לישון על צד שמאל.

יש שיגידו זה מינורי
בתרגום מסוים המינורי אומר גרנדיוזי.
 
הכנתי חביתה
והגעתי לכדי סיפוק,

אפילו שהבעתי אהבה
לא קבלתי חזרה
ועכשיו יש שיר,
אני לבד מולי דף חלק
לא מנייר אלא וירטואלי
כמו החלומות שלי
על שנינו ביחד
יד ביד
עולים ויורדים
בחדר המדרגות של ביתנו
אולי לחצר
אולי.

יום ראשון, 26 בפברואר 2012

להתפסנתר / דרור בר-יוסף

בימים הקרובים צפוי אחד מנגני הפסנתר המעניינים יותר שחיים עמנו להוציא אלבום חדש. רוברט גלאספר, פסנתרן אמריקאי שחור, המצטיין בווייב המיוחד, המלווה את נגינתו המוכשרת על הפסנתר, צפוי להוציא אלבום שברמת התאוריה עשוי היה להיות אחד מפלאי תבל. האלבום, Black Radio, צפוי להכיל קטעים חדשים מפרי עיטו, המושפעים עמוקות מג'אז, היפ הופ, R&B , אלקטרוני וכל זאת בלווי של זמרים בולטים מסצנת המוסיקה האיכותית של ימינו.

גלאספר הוציא כבר מספר אלבומים ומתהדר באלבומי טריו נפלאים ש,מעולם לא שמעו, לא האזינו, עין לא ראתה פסנתרן זולתו'. גלספר גדל ביוסטון ולמד במיטב בתי הספר למוסיקה והצליח להוציא מעצמו נפלאות השמורות לנגנים מעטים, כך שהאלבום החדש נראה כמפתה ביותר, במיוחד בשל השילוב המבטיח של ג'אז, היפהופ ו- R&B.
אני חייב להודות שבאופן אישי משהו בשילוב של ג'אז מוסיקה אלקטורנית / פאנק / R&B והיפ הופ, מצליח להטריף אותי בצורה שאין לה תקדים (למעט קטעים מאד מאד טובים של חכמינו זכרונם לברכה, ר"ן ותלמידו, או, כמובן, לארי דיוויד וג'רי בשיא יצירתם). אולם, למרות חיבתי הרבה לגלאספר אני חייב להודות שמשהו באלבום החדש נשמע מעט ני אייג'י מדי ועם פחות מדי אג', מעט מדי חספוס ומעט מדי קצב, כל זאת במסגרת, הקטעים שניתן להאזין להם מהאלבום הצפוי. אולם, אל נא מאמר נואש ונזכור שאישים גדולים רק הולכים ומשתפרים ואין לדעת מה ילד יום. מה גם שחלק מהיצירות, ספציפית זו עם ארייקה באדו, למשל, נשמעת עם פוטנציאל טוב בכל זאת.לסיכומו של דבר ברצוני להמליץ ולו להיכרות ראשונית עם האלבום החדש של גספר ובטח ובטח שמומלץ וכדאי להאזין לאלבומיו הקודמים של גלספר ולעקוב אחר הבאים בע"ה.