יום שני, 13 בפברואר 2012

'חומר טוב' - פינת האבדות והמציאות ברשת


לפני ימים ספורים נרשמתי כצופה לסרטים החדשים שאיש העונה לכינוי Jazzart1 מעלה ליו טיוב, ולשמחתי כי רבה, צפיתי מדי פעם בפעם בסרטוני וידאו נעים ונחמדים לאוזן ולמראה, של נגני ג'אז עתיקים. כך לתומי נתקלתי בנגן פסנתר שלא זכרתי בקיומו עד עתה, אך נגינתו התבלטה לה בריקוד התווים העדין מעל גלי היו-טיוב.
על כן, חרגתי ממנהגי, אזרתי אומץ ולא התעצלתי, גלגלתי על שמו של הנגן, ג'ימי רוולס, והקשבתי וקראתי אודותיו. נראה, שכבונוס על התנערותי מעפר עצלותי, סייע לי הקדוש ברוך הוא, לשים לב לעובדה שנגינתו של רוולס ליוותה בשנות השישים המאוחרות סרטי אנימציה קצרים על דב נמלים ונמלה. מלא אנרגיה, לאור ההצלחה המסחררת, פניתי חזרה ליו-טיוב וחפשתי את הסרטון, והרי לה פינת ההמלצה השבועית.

לנגד עיני נגלו להם סרטוני אנימציה חביבים עד מאד, שאני מניח יהיו היום אחר הצהריים הצלחה מסחררת בקרב ילדיי. מדובר בסרטונים על דב נמלים שמנמן ומשעשע, המדבר במבטא ניו יורקי יהודי שכזה, שאינו מוצלח במיוחד בכשוריו כדב נמלים, אך לפחות בעל חוש הומור מספיק מפותח בשביל לשעשע גם את המבוגרים הצופים בסרטון. עלילת הסרטונים אינה חורגת מהז'אנר המקובל בקרב מעריצי הפנתר הורוד או דונאלד דאק, והאנימציה חביבה ביותר אך לעין שאינה מיומנת (כמו שלי) לא תפיל איש על הרצפה מתדהמה. אולם, השילוב המוצלח מאד של הפס קול לאנימציה, חוש ההומור של דב הנמלים והאווירה המשעשעת והחמודה שהסרטון מקרין שווים כל רגע למבוגרים ולטף כאחד.

בקיצור,

מומלץ.
מאד.תגובה 1:

  1. מעולה!
    כבר מזמן לא ראיתי סרטון מהז'אנר הזה, ושכחתי עד כמה זה משעשע.

    השבמחק