יום שישי, 13 בינואר 2012

אחד הדברים הנחמדים באנושיות, זה המצוקות הדומות. נראה כי לא משנה היכן תגדל, איזה חינוך תקבל, מה תהיה הרווחה הכלכלית שתצמח בה וכן הלאה, בסופו של דבר כולנו מתמודדים אם אותם קשיים בסיסיים, ולמרות המרחקים הגדולים בין האנשים ברחבי העולם והעולמות השונים והמתנגשים, הדרכים לנסות ולמצוא תרופה למכה די דומים. הדברים נכונים לכל סוגי האמנות והיצירה האנושיים - בכלל זה גם אמנות פיסית, קרי אומנויות לחימה לסוגיהן או ריקוד או יוגה או אפילו סתם בבישול. נראה, כי בני האדם לא התירו אבן בלתי הפוכה בנסיון דרמטי למלא לעצמם את החסרון שכה מפריע להם (לצערנו, מדי פעם ופעם הם גם משליכים את האבן על מי שבסביבה בנסיון נואש למצוא תרופה למכה, או לפחות לוודא שהם לא סובלים לבד).

על כל פנים, אחת התוצאות הנפלאות של חיפוש משותף ומרוחק זה, אחר מילוי החסרון, הוא שילוב הטעמים; שלוב הפתרונות השונים, שהוצעו עד עתה וטרם נפגשו, נניח רבי נחמן וניטשה, הרב שג"ר וצרפתים למיניהם, דיזי גילספי ו'ארץ זבת חלב ודבש', או משהו קרוב יותר אלינו, מנחם הלברשטט וקומיקס.

היום אנסה להמליץ על להקה נוספת המהווה סוג כזה של מפגש ייחודי, שהתוצאות שלו עולות עשרות מונים על החלקים (והחלקים שווים כל אחד בפני עצמו...). סקווירל נוט זיפרס, היא להקה שהוקמה בשנות ה-90 והשתלבה בגל של הנאו-סווינג ששב לזירה לאחר שנים של היעדרות מדאיגה. בשנות ה-90 הוציאה הלהקה אלבום נפלא שנקרא hell, אולם בתחילת שנות ה-2000 הלהקה נכנסה להקפאה עמוקה ממנה השתחררה לפני כחמש שנים (ב-2007).

ללהקה סגנון ייחודי ומאפיין שמורכב ברובו משילוב משלהב של סגנונות הסווינג והכלייזמר ואפילו נגיעות של מקצבים קריביים (מה שמכונה Calypso Music). הלהקה מסוגלת להרקיד מתים מקברם, עם מנעד רחב של כלי נשיפה, כינור, בס, גיטרות ויכולות ווקאליות שלא ניתן לבטלן.

בקיצור, שווה חבל על הזמן...Squirrel Nut Zippers "Put A Lid On It"אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה