יום שבת, 22 באוקטובר 2011

חומר טוב - Dazie mae

לעיתים, הרשת נדמית לי לגנזיא דמלכא מהספרים, שבה כל אדם יכול לבחור לו מה שהוא רוצה מהאוצר, החל ממטבעות זהב קטנים וכלה ביהלומים נדירים ואיכותיים. הפעם נבחר המלצה, שבהמשך למשל מגיעה מתוך אתר שנדמה כקיטון קטן ונחמד בתוך חדר האוצרות, שממנו אפשר לבחור דברים מובחרים במיוחד, ולרוב, בחינם - ג'אמנדו (הפניה לרשומות של הבלוג של האתר מופיעות  בתחתית הבלוג שלנו).

בשיטוטי באתר זה נתקלתי בלהקת בלוז הפועלת כבר שמונה שנים, בעלת סאונד נקי ונעים, שמצליחה לייצר שירים מקוריים ואיכותיים. ל- Dazie mae' צליל בלוזי קלאסי, שמתאים לשעות ערב גשומות ולארוחות ערב טעימות במיוחד. בלהקה בולטים הזמרת והפסנתרן, אך הלהקה בכללותה מצליחה להפיק מוסיקה איכותית ומפתה, שגוררת את האוזן והקשב אחריה.

שלושה אלבומים של הלהקה זמינים להורדה חוקית וללא תשלום (ניתן לתרום ללהקה כאוות נפשך) באתר, שהוא כאמור, כחדר אוצרות קטן בפני עצמו.


לדף הלהקה באתר ג'אמנדו:

לחץ כאן

יום שישי, 21 באוקטובר 2011

הפינה של מנחם / הכל בשביל הילדים


יום רביעי, 19 באוקטובר 2011

שיחות הר"ש - הרב שג"ר על להסתלק מהנגיעות של הדתיים ומהפחד מאיבוד ההצטדקות של האמונה

אם אדם רוצה שהתפילה שלו תהיה תפילה כנההוא צריך להסתלק מהנגיעותיש שתי סוגי נגיעותנגיעות הארציותהנגיעות של העולםאבל יש לא פחות חשיבות להסתלק מהנגיעות הדתיות... אדם למשל מפחד לאבד את האמונה שלואת האמונה שהוא חושב שיש לו בד"כאז זו נגיעהנגיעה כמו כל נגיעהכמו שאחד מפחד שהוא יפסיד כסףאז אחד האמונה אצלו זה גם כן כסףכי היא נותנת לו כל מיני טובות הנאהאפילו חברתיות כמו לשמש כמורה כרב כמשהו כזהלאבד את המקצוע שלו זו בעיהאבל גם סתם אדם דתי מן השורהאדם מרגיש את עצמו ככה בתוך עולםזה נותן הגנה וכן הלאההוא מפחד לאבד את הצידוק לאמונהוזה גם כן סוג של נגיעה...באופן פרדוקסלי זו אמירה טיפה חריפה... מה שהרב כתב שאמונה זה רק מתוך אפשרות של כפירהזו אמירה מאד חריפהאבל הרב כתב אותה

יום ראשון, 16 באוקטובר 2011