יום שישי, 29 ביולי 2011

מסעי בני ישראל - חיים אמיתיים

הבעטליר העור של רבי נחמן קיבל הסכמה מהנשר הגדול שהוא הכי זקן והכי יניק והוא חי חיים אמיתיים כי הוא זכר את ההתחלה הראשונה שלו. להיות הכי זקן והכי יניק זה המצב שהבנאדם חי את החיים שלו עד הסוף שהוא ההתחלה שלהם. מסע החיים של האדם נע אל מקורותיו העמוקים ביותר, אל התנועה שהתחילה את החיים האלה, אל הניצוץ הראשון של הכוונה הראשונה של הצעד הראשון שהחל את החיים. כי האדם, בכל אספקט של החיים שלו משחזר שוב ושוב את התנועה הראשונה, היא התנועה היחידה שלו, חוזר אל הרצון שהניע את כל העסק, פוגש אותו מכל הזוויות, מתנסה איתו, חולק אותו עם אחרים, חורש איתו את האדמה ונהנה מהפירות.
ולפעמים אדם זוכה והוא חי הרבה חיים ונולד מחדש ונוספת לו נקודת התחלה חדשה שמניעה אותו למסע חדש אל נקודת ההתחלה. והזכיות הללו נעשות על ידי מצוות מעשיות, שהאדם מצליח לחבר את עצמו עם המציאות בצורה מעשית שמולידה אצלו מבט והתבוננות חדשה, רחמים חדשים שעוד לא ידע מעולם.
וזה מה שכתוב בפרשת מסעי: ויכתב משה את מוצאיהם למסעיהם על פי יהוה ואלה מסעיהם למוצאיהם.
משה כתב את נקודות המוצא למסעות על פי ה'. שה' נתן לנו את התורה, שנזכה על ידה לעוד ועוד מסעות חיים, וכעת מפרש והולך את המסעות השונים אל נקודות המוצא, השורשים העמוקים של עם ישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה